PERFEKCJA NIE ZNA NORM.

LA PASSION AU QUOTIDIEN.

Przyjemność z jazdy pojawia się na długo zanim usią- dziesz na motocyklu. Zaczyna się od przedsmaku radości i poczucia bezpieczeństwa, które pojawia się po założeniu na siebie ubioru motocyklowego. Z tego właśnie powodu powstało C.A.R.E. (Concept of Advanced Rider Equipment) – koncepcja BMW Motorrad dotycząca bezpieczeństwa, innowacji, komfortu oraz jakości.
Każdy element wyposażenia kierowcy BMW Motorrad opracowywany jest z uwzględnieniem tych czterech kryteriów. Pomaga w tym własny dział badań nad nowymi, wytrzymałymi materiałami oraz inteligentnymi detalami, które zapewniają naszym produktom jeszcze wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć o samodzielnie opracowanych procedurach testowych, pozwalających jeszcze dokładniej sprawdzić jakość naszego wyposażenia kierowcy. Wszystkie nasze produkty są wynikiem wieloletnich prac rozwojowych i otrzymują certyfikat C.A.R.E. dopiero wtedy, gdy speł- niają najwyższe wymagania BMW Motorrad. Wymagania, które wykraczają poza uregulowane prawnie certyfikacje CE oraz normy UE dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prawdziwa radość z jazdy oznacza bowiem nie tylko spełnianie narzuconych standardów, ale też ich przewyższanie we wszystkim, co się robi.

BEZPIECZEŃSTWO


Gdy jeździ się motocyklem, bezpieczeństwo musi być zawsze na pierwszym planie. Dotyczy to nie tylko samej maszyny, ale również odzieży motocyklisty. Jest on bowiem wystawiony bezpośrednio na wszelkie czynniki zewnętrzne – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Z tego powodu odzież motocyklowa jest jednym z głównych kryteriów C.A.R.E., które stosujemy przy opracowywaniu coraz to nowszych elementów wyposażenia kierowcy. Począwszy od butów, a skoń- czywszy na kasku – praktycznie każdy detal jest projektowany, a później wnikliwie testowany pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Duży nacisk kładziemy przy tym na wzajemną kompatybilność poszczególnych produktów. Niezależnie od tego, czy używasz samej kurtki, spodni lub kasku, czy też zestawiasz ze sobą różne produkty BMW Motorrad, każdy element wypo- sażenia musi doskonale pasować do innych i zapewniać Ci optymalną ochronę.

Wszystkie kurtki, spodnie i kombinezony są w newralgicznych miejscach specjal- nie pogrubione i wzmocnione, a także wyposażone w najnowszej generacji protek- tory CE. Dzięki temu bez problemu wytrzymają wszelkie obciążenia występujące podczas codziennej jazdy motocyklem, ale również najtwardszy nawet kontakt z asfaltem lub szutrem, nie ograniczając przy tym swobody ruchów kierowcy.

Począwszy od doboru materiałów poprzez ich obróbkę i wykończenie, a skoń- czywszy na wyczerpujących testach, BMW Motorrad dąży do jednego, najważ- niejszego celu: Zapewnić motocykliście najlepszą możliwą ochronę czynną i bierną w każdej sytuacji, umożliwiając pełne przeżywanie radości z jazdy. Tak wygląda bezpieczeństwo w rozumieniu BMW Motorrad.

KOMFORT


Komfort jest obok bezpieczeństwa jednym z najważniejszych kryteriów przy projektowaniuwyposażenia kierowcy. Komfort kierowcy oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego, ponieważ uwaga kierowcy nie jest odwracana i może się on skupić wyłącznie na dobrej jeździe.

Właśnie dlatego kaski BMW Motorrad są szczególnie dobrze wyciszone, a odzież wyposażona w innowacyjne membrany i systemy wentylacji. Tylko bowiem dobre samopoczucie we wszystkich temperaturach i warunkach pogodowych gwarantu- je właściwe reakcje kierowcy na sytuacje na drodze.

Kaski, kurtki, kombinezony, spodnie, buty i rękawice BMW Motorrad nie tylko dobrze wyglądają, ale też są klasą samą dla siebie pod względem funkcjonalnym. Staramy sie bowiem wyznaczać nowe standardy nawet w przypadku rzeczy z pozoru niepozornych.Bo nowe BMW M5 stworzono w jednym celu – aby ustanowić nowe standardy.

INNOWACJA


Od swojego założenia w roku 1923 firma BMW Motorrad stawia na innowacje. Od połowy lat 70-tych nadaje również ton w zakresie wyposażenia kierowcy. Od tego czasu stale i niestrudzenie staramy się w drodze prac badawczo-rozwo- jowych oraz niezliczonych testów materiałów i produktów znajdować optymalne rozwiązania dla najróżniejszych wymagań stawianych odzieży dla motocyklistów.

Przy okazji firma BMW Motorrad wyznaczyła wiele nowych standardów w zakresie wyposażenia motocyklisty. Przykładowo, opracowaliśmy innowacyjną membranę BMW Climate, która łączy wodoodporność na poziomie 10 000 mm słupa wody ze szczególnie wysoką oddychalnością. Również konsekwentnie rozwijane protektory NP, oferujące niespotykane dotąd parametry tłumienia przy maksymalnym komfor- cie noszenia, są dowodem na ogromną siłę innowacji BMW Motorrad. My zawsze staramy się zapewnić naszym klientom najwyższy możliwy poziom bezpieczeń- stwa. Tak jest również w przypadku ultralekkiego kasku System 7 Carbon, którego skorupa wykonana w całości z zaawansowanych włókien węglowych oferuje nieza- wodną ochronę i w przeciągu kilku sekund może zostać zmieniona w konstrukcję otwartą typu Jet – bez pomocy jakichkolwiek narzędzi.

Natomiast C.A.R.E. to składana naszym klientom obietnica, że pod względem bezpieczeństwa, jakości i komfortu nasze produkty zawsze odpowiadają najnow- szemu stanowi techniki.

JAKOŚĆ


Co długo jeździ, w końcu staje się dobre i dopracowane. A przynajmniej staje się coraz lepsze. Dlatego podczas testów pokonujemy wielką ilość kilometrów, aby odkryć ewentualne słabe strony naszych produktów. Wiemy bowiem, że każdy element wyposażenia kierowcy BMW Motorrad jest często długoletnim towarzy- szem, pokonującym wraz z kierowcą niezliczoną ilość kilometrów.

Ponieważ dla jakości i trwałości nie określono żadnych wymagań ustawowych, powołaliśmy do życia nasz własny standard z własnymi specyfikacjami. I konse- kwentnie się go trzymamy. Jako producent wyposażenia dla motocyklistów firma BMW Motorrad ma własne laboratorium, w którym niezwykle gruntownie testuje metody produkcyjne, materiały oraz gotowe produkty.

Nie ma praktycznie niczego, czego byśmy tam wnikliwie nie sprawdzili. Tylko tym sposobem możesz w pełni polegać na jakości, której przeważnie próżno szukać gdzie indziej.